fbpx

Sporu bilimle destekliyoruz

[title title_font_container=”tag:h1|text_align:left” title_google_fonts=”font_family:Open%20Sans%3A300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C600%2C600italic%2C700%2C700italic%2C800%2C800italic|font_style:800%20bold%20italic%3A800%3Aitalic” use_custom_fonts_title=”true” use_custom_fonts_subtitle=”true” title=”Spor ve Supplement Bilimi” subtitle=”Doğru besin takviyesini sporculara ulaştırmak ciddi tecrübe ve bilgi gerektirmektedir” title_responsive_font_size=”eyJwYXJhbV90eXBlIjoieHN0b3JlX3Jlc3BvbnNpdmVfc2l6ZSIsImRhdGEiOnsidW5pdHMiOiJweCIsImRlc2t0b3AiOiI0NHB4In19″ title_responsive_line_height=”eyJwYXJhbV90eXBlIjoieHN0b3JlX3Jlc3BvbnNpdmVfc2l6ZSIsImRhdGEiOnsidW5pdHMiOiJweCJ9fQ==” subtitle_responsive_font_size=”eyJwYXJhbV90eXBlIjoieHN0b3JlX3Jlc3BvbnNpdmVfc2l6ZSIsImRhdGEiOnsidW5pdHMiOiJweCJ9fQ==” subtitle_responsive_line_height=”eyJwYXJhbV90eXBlIjoieHN0b3JlX3Jlc3BvbnNpdmVfc2l6ZSIsImRhdGEiOnsidW5pdHMiOiJweCJ9fQ==”]

2020’li yıllardayız ve 7’den 70’e spor yapmak, sağlıklı yaşamı benimsemek yükselen trend… İster amatör ister profesyonel düzeyde tüm sporcular aktivite esnasında kaybettikleri enerjiyi geri kazanmak için ya da bedenlerinin potansiyelini sınamak için besin takviyelerine/supplementlere yoğun bir şekilde yönelmekteler. Hepsi başarı için yapılan girişimler ve bu sebeple sporcular vücutlarının başarı için hangi sınırları zorlayabileceğini öğrenme eğilimindeler.

Tribünlerden yükselen alkışlara isminizin haykırılması, podyumda madalya alma seremonisi, ülkede süperstar gibi karşılanmak vb sporcuları başarı için motive eden en büyük etmenler. Bu istek bazen o kadar büyük olur ki yasaklı maddeler alarak sporun karanlık tarafına geçen sporcuların haberlerini hep duyarız.

ingobio bilimi kullanarak ve sporcu bedeninin talep ettiği desteği sağlayarak sporculara doğal besin takviyeleri sunar. Elbette besin takviyelerinin de bir kullanım şekli vardır. Ancak bundan önce sporcuların ihtiyaçlarını kesin bir şekilde belirleyip doğru dokunuşlarla performans ve dayanıklılığı arttıracak ürünler tasarlanmalıdır. Doğru zamanda doğru desteğin kullanılmasıyla sporcunun talep ettiği maksimum verime ulaşmaya çalışmaktadır.

İngobio tasarladığı ürünlerin uluslararası standartlara uygun olarak üretmektedir. Ortalama değerler ile besinleri üretip sporcunun fiziksel durumuna göre porsiyon önermektedir. Farklı branşlarda profesyonel sporcular tarafından test edilen, hatta diyetisyen gözetiminde kullanılan ürünler daha sonra sizlere ulaştırılmaktadır.

Tüm ürünlerimiz, hijyenik koşullar ve Covid-19 yaptırımları göz önünde buldurularak İzmir’de üretilmektedir.

 

Sağlık ve sporcu Takviyeleri

Sporcu takviye almalı mı?

Enerji ve mineral takviyesi yapmak kişiye kalmıştır. Bazı insanlar belirli vitaminlerde eksikliklere sahiptir veya diyetleri yetersiz olduğu için beslenme takviyelerine ihtiyaç duyar. Veganlar veya özel diyet intoleransı veya alerjisi olanlar, yeterli D vitamini veya kalsiyum almadıkları için takviyeleri tercih edebilirler. Kış aylarında güneş ışığı eksikliği yeterli D Vitamini almayı zorlaştırabilir, bu nedenle bu birçok insan için popüler bir takviyedir.

Faydaları nelerdir?

Takviye, spor hedeflerinize ulaşmanıza ve genel sağlığınızı geliştirmenize yardımcı olabilir. Bizim Performans Multivitamin 19 anahtar vitamin ve mineraller ile, onların beslenme ihtiyaçlarını karşılamak isteyen dayanıklılık sporcular için mükemmel bir seçenektir. Bu vitaminler, bağışıklık sisteminin normal işleyişini desteklemek, yorgunluk ve bitkinliği azaltmak, normal kemik ve kas fonksiyonunu korumak ve normal protein ve glikojen metabolizmasını desteklemek de dahil olmak üzere sağlığınıza çok sayıda fayda sağlar.

Vitamin takviyelerimi ne zaman almalıyım?

B Vitaminleri yatmadan önce beyni çok uyarıcı olabileceğinden, genellikle sabahları multivitamin takviyeleri almanız önerilir. B Vitaminleri, C Vitamini gibi suda çözünen vitaminler en iyi aç karnına emilir, bu nedenle bunları yemekten yaklaşık iki saat önce veya sabah ilk iş olarak almalısınız.

[etheme_products ids=””]
Yeni Ürünler
Onarım İçin Protein!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Favoriler
Son Görüntülenen
Kategoriler