fbpx

Futbol ve Besin Takviyeleri

Futbol, herkesin bildiği gibi, onlarca kuralla sınırlanmış geniş bir sahada, 11 kadın veya erkek sporcudan oluşan ve 2 takım halinde gerçekleşen, 90 dakika süren mücadeledir.  Dünyayı saran trilyon dolar büyüklüğünde bir ekonomi oluşturmaktadır. Futbol bir fenomendir. Gladyatörlerin arena mücadelelerinden sonra dünyada gerçekleştirilen  en popüler, en çok izleyici toplayan ve en çok iştirak edilen spordur.

Futbol ve ingobio Ürünleri

ingobio Sports Nutritions ülkemiz sınırlarında mücadele eden futbol kulüplerine kataloğunda bulunan ürünlerle destek vermektedir.

ingobio PowerGel ürünümüz raflarda yerini aldıktan sonra futbol kulüplerinde görev yapan diyetisyenlerin ilgisini çektik. Süperlig kulüplerinin diyetisyenleriyle görüşmeler gerçekleştirdik ve ürünlerimizi test amacıyla futbolculara denettik. Olumlu sonuçlar aldığımız kulüplerle böylelikle çalışmaya başladık.

Not: 37 yıl aradan sonra Süper Lig şampiyonu olma yolunda istikrarla ilerleyen TrabzonSpor ingobio ürünleri kullanmaktadır.

Futbolcu Beslenmesi

Futbolcular her maçta çok fazla kalori kaybederler. Bu da onların beslenmesinin ne denli önemli olduğunu göstermektedir. Ortalama olarak her futbolcu müsabaka esnasında 7 kilometreden fazla koştuğu düşünülürse bu efor için hayli yüksek kalori tükettikleri anlamına geliyor. 2000 kalori harcamalarının yanı sıra kaybedilen su litreleri buluyor. Bu sebeple doktorların ve diyetisyenlerin ortak görüşü her şeyden önce bir futbolcu için beslenme planlaması işin en başında geliyor. Bu bize sporcuların aktif spor hayatı boyunca beslenmelerine dikkat etmelerinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Günümüzde modern futbol kulüpleri bünyelerinde profesyonel diyetisyenler bulundurmaktadır. Bu diyetisyenler bilimsel yöntemlerle kilo, yaş ve oyuncunun mevkiisi gözetilerek bir yeme içme planlaması oluşturmaktadır. Yine de yoğun efor gerektiren bu spor dalı için ek gıdalar futbolcular için fark yaratan çözümler sunuyor.

ingobio’nun sunduğu çözümler futbolcuların enerji, elektrolit, eklem desteği ve laktik asit tamponlama gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. PowerGEL ürünümüz tükenen glukojen depoları için, elektrolit toz içeceklerimiz de sürekli ter ile atılan elektrolitleri yerine koymak için birebirdir. Ayrıca sürekli darbe alan ve yıpranan eklemler için Tip I+II kollojen içeren Extrem Flex ürünümüz sadece yıpranmalara karşı değil sakatlanmalarda da hızlı özelliğiyle tercih sebebidir. Maç esnasındaki tüm sportif hareketler  Laktik Asit birikimine neden olur ve asidik hale gelen kanın pH’ını normal seviyeye çıkaran Lactate Buffer ürünümüz sayesinde kasların daha fazla enerji ve oksijene buluşmasının teminine yardımcı olur.

Triatlon
Fitness

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Favoriler
Son Görüntülenen
Kategoriler