fbpx

Sporcular ve Eklemler

Sağlıklı eklemler için gerekli olan besinlerin dengeli bir karışımını sağlar. Özellikle sporcuların günlük aktivitelerinde ortaya çıkan bir takım gereksinimlerinin giderilmesine yönelik yardımcı bir takviye edici gıda olarak tasarlanmış üründür.

Hızlı bir şekilde bakım ve onarım için ingobio Tip I ve Tip II kollajen içeren size bu saydığımız kollajenlerin yanında Glukozamin, MSM, Kondroitin, Hiyaluronik asit, Vitamin C, Çinko, Magnezyum ve Kalsiyum sağlamaktadır.

Bu besinlerin yüksek oranda biyoyararlanımı olduğu gösterilen formlarını seçiyoruz, yani vücut tarafından kolayca emilip kullanılabiliyorlar.

Önemli bileşenler

C vitamini, genel sağlık ve esenlik için vücut için gerekli olan 13 temel vitaminden biridir. Önemli görevlerinden biri, eklemleri çevreleyen ve koruyucu dolgu sağlayan kolajen ve bağ dokusu üretimine yardımcı olmaktır.

Glukozamin, kondroitin ve MSM vücutta doğal olarak oluşan maddelerdir. Üçü de, eklemlerin birleştiği alanları koruyan dolgu olan kıkırdağın hayati bileşenleridir. Hyaluronik asit, doğal olarak oluşan başka bir maddedir. Eklemleri çevreleyen sıvının önemli bir bileşenidir.

Ortak Bakım için Hammaddeler

Extrem Flex, vücudunuza kıkırdak, bağ dokusu ve eklem sıvısı üretmek için gereken hammaddeleri sağlayarak sağlıklı eklemlerin korunmasına yardımcı olur. Yaşlandıkça, kıkırdak parçalanabilir. Ekteki maddeler bu sorunu çözebilir ve vücudun daha fazla üretmesine yardımcı olabilir. Çalışmalar, glukozamin, kondroitin, MSM ve hyaluronik asidin birlikte alınmasının, yalnızca birini takviye olarak almaktan daha iyi sonuçlara yol açtığını bulmuştur.

Ortak Rahatsızlık Giderme

Eklem ağrısı ve sertliği genellikle eklem çevresindeki kıkırdak ve koruyucu sıvının bozulmasından kaynaklanır. Extrem Flex ‘deki bileşenler, yeni bağ dokusu ve sıvı üretimini destekleyerek bu rahatsızlığı hafifletme potansiyeline sahiptir. Maddeleri bu ekte bulunan dozajlarda almak, eklemlerin daha serbest hareketini teşvik edebilir, böylece aktif yaşam tarzınızı sürdürebilirsiniz.

Eklemleriniz için Koruma

Uygun miktarda kıkırdak ve eklem sıvısı olmadan eklemler zarar görebilir. Sürekli hareket, eklemlerde kalıcı hasara yol açabilecek aşınma ve yıpranmaya neden olur. Glukozamin, kondroitin, MSM, hyaluronik asit ve C vitamini birlikte çalışarak eklem bölgesindeki sağlıklı bağ dokusunu ve sıvıyı destekler. Sonuç olarak, maddeler hasar riskini azaltabilir ve hassas eklemleri koruyabilir.

Onarım İçin Protein!
Hidrasyon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Dilek listesi
Son Görüntülenen
Kategoriler