fbpx

Kendini Ateşle: Speed SHOT

Sporcu bu savaşta yorgunluğa, kramplara, sürpriz gelişmelere, spor alanının zorluklarına göğüs gererek benzersiz bir mücadeleyi ortaya koymaktadır. Amaca ulaşmak için motive olmuş aklına inat  bedensel tükenmişlikle yüzleşmesi gerekmektedir.

Sporcunun bireysel bir tecrübe olarak yaşadığı spor sürecini iyileştirmek için ingobio Speed SHOT’ı geliştirdi. Amerikalı nörologlar tarafından oluşturulan formül Türkiye’de ingobio laboratuvarında yeniden ele alındı ve geliştirilerek harika greyfurt tadıyla sporculara sunuldu.

ingobio Speed SHOT ürünü egzersiz öncesi veya esnasında alındığında kas kramplarını önlenmesinde ve kas ağrılarının azaltılmasına yardımcı olmaktadır. Bunu yaparken bilinen yöntemlerin dışında, yani ağırı kesici olmayan içeriğiyle sinirsel düzeyde hedefine ulaşmaktadır.

Kapsaisin, Zencefil, Tarçın ve Greyfurt…

1- Kas krampları ve ağrı, sinirleriniz aşırı uyarıldığında başlar ve yorgun kaslarınız tekrarlayan, kontrol edilemeyen sinyallerle uyarılır. Speed SHOT sporcu içeceği Kapsaisin ihtiva etmektedir.

2- ingobio Speed SHOT Greyfurt Aromalı ürünümüz içildiğinde ağzınızda ve yemek borunuzda bulunan duyu sinirlerini tetikleyerek etkisini çok hızlı göstermeye başlar.

3- Bu etkiyle uyarılan sinirler daha sonra omuriliğinize sakinleştirici bir sinyal gönderir. Böylelikle kas kramplarını hızla durdurmak, kas ağrısını azaltmak ve sinirlerin kaslarınıza tekrar tekrar sızı bildirmesini engellemesine yardımcı olacaktır.

4- Siz sporunuzu yaparken limitlerinizin sınırlarında performansınızı test ederken ingobio Speed SHOT sayesinde vücudunuz size engel olmasın. Odaklanmanız tam gözünüz hedefte olsun.

Profesyonel ya da amatör, periyodik spor yapan sporcular kas büyümesine bağlı olarak ağrılar yaşamakta ve limitlerini zorladığında ise kramplarla yüzleşmektedir. Bu engelleyici soruna çözüm elbette bilimden gelecekti. Amerikalı bilim insanları bakış açısını değiştirerek sorunu kaslarda değil nöral ağda çözüm üretmenin oldukça mantıklı olduğunu gözlemlediler.

Yapılan araştırmada, performans ve dayanıklılığa bağlı branşlarda bireysel çaba gösteren sporcuların %90’ı Speed SHOT ürününün içeriğinde de bulunan doğal tetikleyicilerin beklentilerini karşıladıkları geribildiriminde bulunmuşlardır.

Speed SHOT’ın sporculara sağlayacağı fayda 4 başlıkta bildirilmiştir:

  • Sporcu bedeninin gerçek limitleri test etme
  • Antrenmanlarda daha istekli ve coşkulu hissetme
  • Kısa antrenmanlarda tek shot ile hedefleri tamamlama
  • Uzun ve yoğun antrenmanlarda   2 shot ile hedef yükseltme
  • Kas hafızasının dayanıklılık eşiğini artırma

[etheme_products ids=”10159, 10177″]

Etkinlikler
Boostcamp Marmaris 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Favoriler
Son Görüntülenen
Kategoriler