fbpx

Bisikletçi Beslenmesi

Sporun her branşında faaliyet gösteren sporcular ingobio Sports Nutritions ürünlerini düzenli ve amaca uygun bir şekilde kullanmaktadırlar.

BİSİKLETÇİ BESLENMESİ TEMELLERİ

Bisiklet üzerinde kilometrelerce pedal çevirmek ve sonunda başarıya ulaşmak her bisikletçinin olağan beklentisidir. Bizler bu süreçte sporcunun alacağı ek gıdalar üzerine ürünler geliştirmekteyiz. Sporcunun aktivite esnasında harcadığı enerjiye, kaybettiği elektrolitlere, sonrasında bedensel yıpranmayı tamir etmeye nihayetinde bir sonraki aktivite için tamamlanmış  hissetmesine yönelik çalışmalar yürüttük.

  • Enerji dengesini koruyun
  • Elektrolitler azaldıkça destekleyin
  • Onarım için vücudunuzu destekleyin
  • Tamamlanmış ihtiyaçlarla hep hazır olun

Bir bisikletçinin öncelikle kendi bedenini tanıyor ve enerji kullanımında hata yapmıyor olması gerekmektedir. Bu sebeple sağlıklı spor aktiviteleri için gerektiğinde ve doğru zamanda enerji takviyesi alarak bedenini desteklemelidir. Bunun için ingobio PowerGEL ürünü aktivite öncesi ve esnasında çabalarınızı başarıya dönüştürmek için geliştirildi.

Spor esnasında ter ile vücuttan atılan elektrolitler sporcu bedeninde olumsuz etkilere neden olmaktadır. Enerjinin, oksijenin ve sinirsel aktivitelerin tümü için gerekli olan elektrolitleri zaten düzenli beslenerek almak zorundayız. Ancak sporcuların durumu özel bir takviyeye muhtaçtır. Çünkü yoğun terleme sıradan insanlardaki ihtiyaçların üstündedir. Krampların, erken yorulmanın önüne geçmek için elektrolit desteği almak şarttır.

Spor bir hayat biçimidir. Bu bağlamda bir sporcu uyumaya giderken bile vücudunun taleplerini desteklemek zorundadır. Çünkü yıpratıcı bir süreç olan spor aktivitesi kasların yırtılmasına, kas hücresi kaybına, karbonhidrat depolarının azalmasına neden olur. Sporcuların onarım süreçlerini desteklemek için RECO’yu geliştirdik. Reco içerisinde Whey ve Casein Proteinleri ihtiva eden ürünümüz, sporcuların bedensel onarımını destekleyen aminoasit profillerine sahiptir.

Çok özel bir ürünümüzü bisikletçilere ve her branşta spor yapanlara tavsiye etmekteyiz. Uyurken kas onarımınızı sağlamak için 2xDay&Night Casein ürünümüzü kullanabilirsiniz.

Antrenman veya müsabaka öncesinde ve sırasında tükenen enerji depolarınızı aktif etmek için geliştirilmiştir.

Egzersiz  öncesi, sırasında ve sonrasında ter ile atılan elektrolitleri almanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Spor aktivitelerinden sonra yıpranan kasların onarımı ve gelişimi için  için hazır protein içeriği olan ingobio onarım ürünleriyle destekleyebilirsiniz.

Sporcular aktivite öncesinde daima tamamlanmış, yani hazır olmak ister. ingobio ürünleriyle sonraki antrenman için istekli, hazır ve tamamlanmış hissedeceksiniz.

Demir Leydi Kona Yolunda
Triatlon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Dilek listesi
Son Görüntülenen
Kategoriler