Electrolyte Mango – 15 Adet

285,00 

ingobio Elektrolit Sporcu İçeceği Doğal Mango, aktif bir yaşam tarzı süren insanlar için spesifik elektrolitler olan Magnezyum, Potasyum, Kalsiyum, Sodyum ile formüle edilir, terleme ve egzersiz sırasında kaybedilen elektrolitlerin değiştirilmesine yardımcı olur.

Stokta

Egzersiz sırasında, susuz kaldığınızda veya normal yaşantınızda uygun bir hidrasyon önemlidir ve vücudunuzu susuz bırakmamalısınız. Aynı zamanda yaşamsal öneme sahip olan vücudunuzun kaybettiği mineralleri(elektrolitler: Magnezyum, Potasyum, Kalsiyum, Sodyum) geri kazanmalısınız.

Enerjinin hızlı bir şekilde elde edilmesine yardımcı olan belirli bir sodyum, sakaroz ve glikoz karışımı ile yapılan ingobio Elektrolit Mango, egzersiz sırasında enerjinin kullanılabilirliğini artırmak için HİPOTONİK olarak tasarlanmıştır.

Elektrolit Sporcu İçeceği Nedir
İngobio Elektrolit İçeren Doğal Spor Ürünü spor ve çalışma hayatınızda size bu aktivasyonlarınız sırasında kaybettiğiniz su ve elektrolitleri vücudunuza geri kazandırabilmek için özel olarak formüle edilmiş doğal bir üründür.
İçinde vücudunuz için çok önemli ve faydalı olan Magnezyum, Potasyum, Sodyum, Kalsiyum gibi günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde elektrolitler ve bunların maksimum miktarda emilmesini sağlayacak kadar karbonhidratlardan oluşmaktadır. Doğal renk ve aromalar sayesinde eşsiz ve rahat bir kullanım olanağı sağlar. Ürünümüz “öncelikle fayda sağlama” prensibimiz gereği doğal hammaddeler kullanılarak hazırlanmış olup gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.
Spor Dallarında Enerji İhtiyaçları

Bilindiği gibi spor sağlıklı kalmak için vazgeçilmez bir aktivite anlamına gelmektedir. Genel anlamda sportif faaliyetler anında vücudumuz çokça sıvı kaybı (Dehidrasyon) ve elektrolit kaybına maruz kalır. Bunun sonucu olarak susuzluk ve erken yorulma, kramplar başta olmak üzere daha sayamadığımız bir çok istenmeyen durumla karşılaşırız. İşte bütün bu zorluklarla başa çıkabilmek için İngobio Elektrolit İçeren Doğal Spor Ürünü’müzü sizlerle buluşturuyoruz.

Bunun sonucu olarak susuzluk ve erken yorulma, kramplar başta olmak üzere daha sayamadığımız bir çok istenmeyen durumla karşılaşırız. İşte bütün bu zorluklarla başa çıkabilmek için İngobio Elektrolit İçeren Doğal Spor Ürünü’müzü sizlerle buluşturuyoruz.

Dağcılık ve Treking İçecekleri

Günümüzde çok önem kazanan sportif dallardan biride dağcılık ve trekkingdir. Sanıldığının aksine bu güzel uğraşlar çok zorlu bir takım süreçlerden oluşmaktadırlar. Kaçınılmaz olarak bu uğraşlar beraberinde vücudumuz açısından sıvı ve elektrolit kayıplarını meydana getirmektedir.

İngobio Elektrolit İçeren Doğal Spor Ürünü toz formda olduğu için yanınızda kolayca bulundurabileceksiniz ve ihtiyaç hissettiğinizde basit bir şekilde hazırlayarak tüm ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olacaktır. Günün sonunda kazanan siz olacaksınız. Buna değer…

Seyahatlerde Enerji İçeceği Kullanımı

Belki kısa değil ama uzun yolculukları düşününce… Sevdiklerinize kavuşmak güzel ama kendinizi hemen toparlamanız gerekiyorsa bizce İngobio Elektrolit İçeren Doğal Spor Ürünü’nü yanınıza almayı unutmayınız. Tüm yorgunluğunuzu atlatmanıza yardımcı olacak ve siz tatilinizin veya sevdiklerinizle daha uzun ve bir o kadar heyecanlı canlı bir süreçte yer alacaksınız.

Yazın sıvı kaybınını engelleme

Yaz gelse de tatil başlasa ne güzel olurdu. Biraz tembellik etmek, güneşlenmek, bronzlaşmak, sıcacık bir hava ve kumsal…

İçinizi ısıtıyor değil mi? Bütün bunlar eğlenceli ve hoş. Ama vücudunuzun ihtiyaçları olan sıvı ve siz güneşin altında terlerken terinizle birlikte kaybettiğiniz elektrolitler nerede? Tabi ki İngobio Elektrolit İçeren Doğal Spor Ürünü paketinin içinde… Soğuk suyla hazırlayın içine taze nane yaprakları serpiştirin. Hemen yudumlamaya başlayın. Göreceksiniz bu yaz tatiliniz bir numara olacak…

Uykuda Su Kaybı

Uykuda iken, solunum ve terleme yoluyla 1 kg’dan fazla su kaybı yaşanabilir. Bu nedenle bir bardak suya karıştıracağınız İngobio Elektrolit İçeren Doğal Spor Ürünü güne başlamanıza yardımcı olur.

Dehidrasyon gündüz yorgunluğunun bir numaralı nedenidir. Gün boyunca içtiğiniz suyunuza İngobio Elektrolit İçeren Doğal Spor Ürünü ekleyerek susuzlukla savaşabilirsiniz!

Kullanım Amacı: İngobio elektrolit içeren spor içeceği, spor sırasında vücudun terle birlikte kaybettiği sıvı ve elektrolitlerin (Potasyum, Magnezyum, Kalsiyum, Sodyum) hızlı bir şekilde geri kazanılmasına destek olur. Bu sayede performansınızı spor ve egzersiz sırasında en yüksek seviyeye çıkarmanıza ve uzun bir süre yorulmadan sürdürmenize yardımcı olur.

Hazırlanışı : 1 porsiyon (şase) ürünü uygun bir şişeye boşaltınız ve üzerine yaklaşık olarak 400ml su ilave ederek iyice çalkalayınız.

Kullanım Talimatı : Sportif faaliyetler öncesinde (30 dakika), sportif faaliyetler sırasında ve/veya sonrasında günde bir şase tüketilmesi tavsiye edilir.

Ancak ihtiyaca ve yapılan egzersizin uzunluğuna ve/veya zorluğuna bağlı olarak kullanım miktarı artırılabilir. Ürün hazırlandıktan sonra aynı gün içinde tüketilmelidir.

• Hazırlanmış ürün buzdolabında tazeliğini 1 gün boyunca korur.
• Hazırlanmış üründe zamanla birtakım çökmeler olabilir, bu ürünün bozulduğu anlamına gelmez.
• İsteğe bağlı olarak soğuk tüketilmesi tavsiye edilir.

Enerji ve besin öğeleri 1 porsiyon  (15 g ) 100 g 
Enerji (kcal) 51,00 340,00
Enerji (kj) 216,75 1445,00
Yağlar (g) 0 0
-doymuş yağ 0 0
Karbonhidrat (g) 12,75 85,00
-şekerler 12,75 85,00
Diyet Lifi( g) 0 0
Protein (g) 0 0
Tuz (g) 0,5 3,33
Magnezyum (mg) 10,00 66,66
Potasyum  (mg) 195,01 1300,00
Sodyum (mg) 296,75 1978,33
Kalsiyum (mg) 10,00 66,66
Ortalama bir yetişkninin referans alım (RA) değeri 840011 kj-2000 kcal.

Tabloda verilen enerji ve besin değerleri analiz yöntemlerine göre ± %5 sapma gösterebilir. Doğal tatlandırıcı içerir.

İçindekiler : Sukroz, Dekstroz, Asitlik Düzenleyici Sitrik asit, Mineral Tuzlar (Potasyum Klorür, Sodyum Sitrat, Sodyum Klorür, Magnezyum Sitrat, Kalsiyum Sitrat), Aroma verici (Mango aroması), Tatlandırıcı (Stevia bitkisi glikozidi), Renklendirici (Hibiskus bitkisi ekstraktı).

OSMOLALİTE : 204,27 mOsml/kg Su

100ml hazırlanmış içecekteki elektrolit miktarları : Sodyum 74,19mg, Potasyum 48,75mg, Magnezyum 2,50mg, Kalsiyum 2,50mg.

EAN: 8684127623131 Stok kodu: 8684127623131 Kategoriler: